ÖSYM Başkanı Mahmut Özer: YDS 2018 Yılında 3 Defa Yapılacak

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer yapmış olduğu açıklamasında yılda iki defa yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) 2018 yılında 3 defa yapılacağını ve bu sayının 2019'da dört olması için çalışacaklarını söyledi.

YDS 23.07.2018, 18:47 23.07.2018, 21:55
ÖSYM Başkanı Mahmut Özer: YDS 2018 Yılında 3 Defa Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile ilgili alınan değişiklik kararını vatandaşlarla duyurdu. 

Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada, yılda 2 kez yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) bu yıl 3 kez yapılacağını önümüzde ki yıllarda da bu sayının artırılması için çalışmaların olacağını açıkladı. Mahmut Özer'in YDS ile ilgili yapmış olduğu açıklamanın detayları şu şekilde, 

YDS ARTIK YILDA 3 DEFA YAPILACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, YDS ile ilgili açıklamalarında halen uygulamada olan sistemi hatırlatarak başladı. Mahmut Özer açıklamasında, YDS'nin ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda 2 defa yapıldığını ifade ederek bu uygulamanın değişeceğini söyledi. 2018-YDS sonbahar sınavının ise 9 Eylül 2018'de düzenleneceğini hatırlatan ÖSYM Başkanı Mahmut Özel "ÖSYM, 2 Aralık 2018 tarihine 3'üncü bir YDS daha koydu. Böylece yılda 2 kez yapılan YDS sayısı 3'e çıkmış oldu. ÖSYM bu kararı ile sınav takviminde yeni bir güncelleme yaptı" ifadelerini kullandı. 

Mahmut Özer yapmış olduğu açıklamasında ayrıca sınavlar arasındaki süreleri azaltarak sınav sayılarını artırmak istediklerini söyledi. Bu hedefin YDS için olduğunu vurgulayan ÖSYM Başkanı Mahmut Özer "Yılda 2 kez yapılan YDS sayısı 3'e çıkmış oldu. YDS'yi 2019'da dörde çıkartmayı hedefliyoruz. Diğer sınav türleri için de sınav takvimimizin elverdiği ölçüde bunu yapabilmeyi hedefliyoruz. Böylece adaylar bir şekilde önceki sınavları kaçırmışlarsa veya yeni bir skora ihtiyaç duyduklarında uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklar. " dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)