2016 YDUS'da 2 Soru Daha İptal Edildi

2016 YDUS'da 2 soru daha iptal edildi. İptal edilen sorular ve sorularına iptaline ilişkin karar, ÖSYM resmi sitesinde yayımlandı.

2016 YDUS'da 2 Soru Daha İptal Edildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2016 YDUS'da 2 sorunun daha iptal edildiği açıklandı. Buna göre; 2016-YDUS’a ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Anesteziyoloji ve Reanimasyon Testi 32. ve 39. sorunun iptal edilmesine karar verildi.

ÖSYM'den konuya ilişkin yayımlanan duyuru şöyle:

" 17 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2016-YDUS) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Testi Temel Soru Kitapçığında yer alan bazı soruların iptali ile puanların yeniden değerlendirilmesi talebiyle açılan dava sonucu yapılan yargılamada Ankara 8. İdare Mahkemesi tarafından davanın reddine karar verilmiştir.

2016-YDUS’a ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Anesteziyoloji ve Reanimasyon Testi 32. ve 39. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. ÖSYM Yönetim Kurulu kararını teminen; Anesteziyoloji ve Reanimasyon Testinin sonuçları iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılmak suretiyle sınava katılan tüm adaylar yönünden uygulanarak yeni değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.   

Sınav sonuçları, 3 Ağustos 2017 tarihinde saat: 16:45’ten itibaren https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 16:56
YORUM EKLE