GÜNÜN MANŞETLERİ

Yargıtay Başkanlığı Hizmetli Alımına Kimler Başvurabilir?

Yargıtay Başkanlığı verdiği ilanla kadrolu hizmetli alımı yapacağını duyurdu. Peki Yargıtay Başkanlığı hizmetli alım ilanına kimler başvuru yapabilir? Başvuru için gereken şartlar nelerdir? Başvurularda KPSS şartı aranıyor mu? Detaylar haberimizde...

- Bu haber 6350 kez okundu.

Yargıtay Başkanlığı Hizmetli Alımına Kimler Başvurabilir?
Yargıtay Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla verdiği ilan ile, açık bulunan 15 hizmetli kadrosuna 657 sayılı DMK'ya göre, (Lisans düzeyinden 2, Önlisans düzeyinden 3, Lise düzeyinden 10 personel alınacağını açıkladı. Yargıtay Başkanlığı hizmetli alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Başvuru şartları nelerdir? Detaylar şöyle:

Yargıtay Başkanlığı Hizmetli Alım İlanına;
* 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşıyanlar
* Askerlikle ilgisi bulunmayanlar
* İlk defa devlet memurluğuna atanacaklar için 35 yaşını bitirmemiş olanlar
* Lisans ve önlisans mezunları için 2016 KPSS'ye girmiş olanlar
* Ortaöğretim mezunları için 2014 KPSS'ye girmiş olanlar
* İlgili KPSS puanlarından en az 70 almış olanlar
* En az lise veya dengi okul mezunu olanlar
* Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almayanlar başvuru yapabilir. 

Yayınlanan tüm hizmetli ve memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için kamupersoneli.net'in ücretsiz mobil uygulamalarını indirin. Güncel haberlerden, personel alım ilanlarından haberdar olmak için takipte kalın.

Andorid İçin >> TIKLAYIN
İOS İçin >> TIKLAYIN

Kamupersoneli.net|ANKARA

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Essses 2 hafta önce

Hizmetli kadrosu için bile kpss şartı var ve en az 70 puan istiuor birde lisans mezunu bile istiyor ülkenin geldiği son nokta sen insqnları 16 yıl okut sonra kpss den 70 ve üstü alamazsan hizmetli bile olamazsın de

Misafir Avatar
eliff 2 hafta önce

-SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN BELGELER nasıl yüklenecek bilgi verirseniz sevinirim?

Misafir Avatar
oğuz 2 hafta önce

askerlik şartı nerde yazıyormus bi göstersende bizde görsek