Genel

ALS İçin Geri Sayım Başladı

ALS İçin Geri Sayım Başladı

Başvuruları 9 Şubat 2016 ve 22 Şubat 2016 tarihleri arasında alınan Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (ALS) için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 03 Nisan 2016 tarihinde uygulanacak olan sınava, binlerce öğrenci katılım gösterecek. Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik personel ihtiyaçlarını karşılamak ve nitelikli asker yetiştirilmesi konusunda önemli bir noktada bulunan askeri okullara tüm öğrenci ihtiyaçları bu sınav aracılığıyla karşılanıyor.

Özellikle askeri anlamda bir çok donanımlı ve nitelikli askerlerimiz bu okullar sayesinde yetişiyor. Milli ve uluslararası başarılara imza atıyor. Donanma, asker ve askeri eğitim noktasında bir Dünya markası olan ülkemiz, özellikle askeri gücünün temellerini bu liseler ve okullar sayesinde atıyor. Dünya’ nın en yetenekli asker ve pilotları da yine Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı sonrasında öğretim veren askeri okullarımızdan çıkıyor. Bu noktada oldukça önemli ve adaylar içinde heyecanlı süreç devam ediyor.

Peki 03 Nisan 2016 günü uygulanacak olan ALS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvuruları 22 Şubat 2016 tarihinde sonlanan sınav; 03 Nisan 2016 tarihinde uygulanacak. ALS için geri sayım başladı ancak; sınava katılan öğrenciler sınav sonuçlarını ne zaman alabilecekler? ALS sonuçları ne zaman açıklanacak sorularının cevabı 14 Nisan 2016 olarak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı sınav takviminde belirtilmiş durumda. Binlerce öğrenci yaklaşık 10 günlük bir süreç sonucunda ALS sınav sonuçlarını öğrenmiş olacaklar.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum