Sınavlar

2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2016 PYBS) Başvuruları Sona Eriyor !

2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı için geri sayım başladı.2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2016 PYBS) başvuruları yarın (8 Nisan 2016 Cuma) Sona eriyor. 5,6,7,8,9,10 ve 11.sınıfların başvurabildikleri 2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı başvuruları yarın itibariyle sona eriyor.
2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 8.sınıflar için 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.Parasız Yatılılık ve bursluluk sınavı 5,6,7,9 ve 10.sınıflar için 28 mayıs 2016 tarihinde saat 10:00’da gerçekleşecek.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2016-PYBS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Sonuçları 15 Temmuz 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak.

Parasız Yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri ne zaman yapılacak?

Öğrenciler 1 – 14 ağustos 2016 tarihleri arasında okul tercihlerini yapacak. Söz konusu tercihlerin sonuçları 25 ağustos 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasından duyurulacak.

2016 PYBS Başvuruları Ne Zaman Sonlanıyor?

2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı için başvurular 21 Mart 2016 tarihinde başlamıştı. Söz konusu sınav için bir çok öğrenci başvuru işlemlerini tamamladı. Tamamlamayan öğrenciler için son tarih olarak 8 nisan daha önce Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden duyurulmuştu. Başvuru Kılavuzunu ve diğer bilgileri yazının en altından edinebilirsiniz. 2016 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına girecek tüm adaylara sınavda ve gelecek hayatlarında başarılar dileriz.

PYBS E-Kılavuzu İçin MEB Resmi İnternet Sitesini adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kamu haberleri ve çok daha fazlasını kamupersoneli.net adresinden edinebilirsiniz. Kamu personeli’nin siz değerli ziyaretçileri için tasarladığı android uygulamasını cep telefonunuza indirerek her türlü gelişmeden her yerde haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum

 1. BEN KAZANDIM 3 AYDA BİR ALIYORUM 496.1 TL 2. yatacak SİZEDE BAŞARILAR DİLERİM

 2. ya ben bursluk kağıdını doldurdum ama geç verdim ne olur sizden ricam yarin sistem gelsin ne olur lütfen

 3. Bursluluk sınav tarihinin uzatılmasını istiyoruz lütfen bazı öğretmenlerin ihmalkarlığı sonucu birçok öğrenci kağıtlarını vermekte geç kaldı ve bu öğrenciler bu sınava girmeye ihtiyaçları çok olan ögrenciler

 4. bazı okular başvurları yapmamışlar baş vuru üzatilırsa çok güzel olur yaa

 5. bazı okular başvurları yapmamışlar baş vuru üzatilırsa çok güzel olur yaa

 6. Bursluluk sınavını tarihinin uzatılmasını istiyorum lütfen

 7. bursluluk sınavı başvurusu uzatılsın ya ben geç kaldım lütfennn

 8. burdan seslenıyorum bursluluk sınavı basvurusu uzatılsın cok rica ediyorum lutfennnnn

 9. en fazla kaç yanlış olması gerekiyor ve sen kaçıncı sınıfta aldın

 10. bence paralı yatılılık sınavı bazı öğrencilere kolay gele bilir ama durumu olmayanlara ve bazı soruları bilmeyenlere çok zor gele bilir bu yüzden çok çalışın arkadaşlar

 11. parasız yatılılık bursluk sınavına girecek öğrencilere şimdiden başarılar ve iyi çalımalarınızı öneriyorum inşAllah hepiniz 1. olursuz saygılarımla özlem kök İngilizce öğretmeni

 12. benim adım mercan soyadım topal Balıkesir/Gönen'de Karşıyaka ilk okuluna gidiyorum 5/C sınıfındayım hepimize başarılar ve iyi çalışmalar dilerim inşAllah kazanırım ne olur benim için dua edin pek durumum yok ta zor zar da size mesaj atıyorum lütfen sesimi duyun

 13. İnşAllah Allahın izniyle busınavı kazanırız kısmetimiz ise

 14. BEN KAZANDIM 3 AYDA BİR ALIYORUM 496.1 TL 2. yatacak SİZEDE BAŞARILAR DİLERİM

 15. bursluluk sınavının sonuçları nerde veya 8. sınıflar ne zaman açıklanacak???????????????????????????

 16. ben bursluluk sınavını kazandım.9. sınıfım ALLAH herkese inşAllah nasip eder