Öğretmen

Aday Öğretmen Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aday Öğretmen Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aday Öğretmenler sabırsız, 8 Nisan 2016 tarihinde açıklanması gereken asli öğretmenliğe geçiş sınavı sonuçları MEB tarafından ertelenmişti. Erteleme nedeni olarak terör bölgelerinde bazı öğretmenlerin sınavlara girememesi ve sözlü sınavların bitiminden sonra iki sınavında sonuçlarının birlikte açıklanması olarak açıklanmıştı.

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı

MEB aday öğretmen sınavı ( asli öğretmenliğe geçiş sınavı) 19 mart 2016 cumartesi günü saat 10:00’da başlamıştı ve 120 dakika sürmüştü. Sözlü sınav aşamaları başladı ve sona erdi. 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde aday öğretmenler için asli öğretmenliğe geçişin sözlü sınav kısmı yapıldı. Asli öğretmenliğe geçiş’in yazılı ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak. Söz konusu sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz cep telefonunuza bildirim almak istiyorsanız kamupersoneli.net’in android uygulamasını google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.


MEB ‘in Aday Öğretmen Duyurusu ; 

Aday öğretmenlere 81 İl’de 19 Mart 2016 tarihinde yazılı sınav uygulanmış 21 Mart 2016 – 08 Nisan 2016 tarihleri arasında görev yaptıkları illerde sözlü sınavları yapılmıştır.

Hakkâri ili Yüksekova ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi, Şırnak Merkez ve İdil ilçesinde görev yapan ve Aday Öğretmenlik Sınavı´na katılacak durumda olduğu halde sözlü sınava idari izinde olmalarından dolayı katılamayan aday öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir.

Ayrıca sözlü sınavına bakanlıkça ilan edilen tarihte ve görev yaptığı ilde sözlü sınava girmesi gerektiği halde mazeretinden dolayı giremeyen ancak mazereti 14-15 Nisan 2016 tarihinde sona ererek sözlü sınava katılabilecek durumda olan tüm aday öğretmenler de herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir. Bu durumda olan aday öğretmenler sözlü sınavına katılamadığına ilişkin mazeretlerini bildiren dilekçelerini görev yaptığı il milli eğitim müdürlüğüne bildireceklerdir.

14-15 Nisan 2016 tarihlerinde uygulanacak olan sözlü sınavlara katılacak adaylara 11 Nisan 2016 tarihinden itibaren Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında sözlü sınav giriş belgeleri yayımlanacaktır.

Bahsi geçen aday öğretmenlerimize sözlü sınavlar 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacağından dolayı yazılı sınavın açıklanma tarihi sınav kılavuzunda belirtilen tarihte mümkün olamayacak olup, nihai sınav puanını belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan 2016 tarihinde Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamu haberleri, MEB haberleri ve duyuruları için kamupersoneli.net’i takip etmeye devam edin.

Kamupersoneli.net | Ankara