Emlak

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Hakkında Son Dakika Açıklaması! Hüseyin Aydın Detayları Paylaştı!

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın’dan yeni bir açıklama geldi.

Aydın Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada ise;

Piyasa koşullarının altında bir faiz uygulaması yok.

Toplamda 1.78 faiz uygulanacak. Yüzde 0.98’in müşteri, 0.80’n firma üstlenecek.

Limit 500 bin TL ile sınırlayarak düşük gelirli kesimler de hedefledik. ” dedi.

BANKA’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

 Banka açıklamasının devamında şu bilgiler paylaşıldı: “Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir.

Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır.

Bu kapsamda, Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır.

Öte yandan; kullandırılan konut kredilerinin bir kısmı söz konusu firmaların Bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır.

Bu durum bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturacaktır.

Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerimiz olmak üzere tüm müşterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana çok daha kolay ulaşması sağlanacak ve konut sektörüne önemli bir canlılık getirilmiş olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir