Gündem

Aile Bakanlığından Kadın ve Medeniyet Açıklaması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ” Kadın olmadan yeni bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir ” başlığı ile açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramzanoğlu’nun kadınlar hakkında yaptığı çalışma ve 12 Mart İstiklal Marşının Milli Marş olarak kabul edilmesinin 95. yıldönümü ana konulardır. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan ” Kadın olmadan yeni bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir ” açıklama şöyle;

Sema Ramazanoğlu: “Kadın olmadan yeni bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Kadın olmadan yeni bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir” diyerek sözlerine başladı. 

Bakan Ramazanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Denizli’de düzenlenen “Girişimci Kadınlar Zirvesi” ne katılım sağladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, kadının ülkemizde üretmenin ve emeğin adı olduğunu söyleyerek, “Kadın evde, fabrikada, tarlada, iş hayatımızda büyük fedakarlık örneği gösteren, sevginin ve merhametin adıdır” diye konuştu.

Kadın olmadan insanlığın var olmasının mümkün olmadığını ifade eden Bakan Ramazanoğlu, “Kadın ailenin, toplumun yapı taşı olduğu kadar aydınlanmanın ve gelişmenin de öncüsüdür. Kadın olmadan bir medeniyeti inşa etmek mümkün olmayacaktır. Bu güçlü medeniyetin inşasında siz değerli katılımcılarımızla, bilgi ve cesaretle hareket eden girişimci kadınlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

“Denizli’nin mütevazi bir evinden siyasi tarihe imza atan iki kız evlat çıktı”

Bakan Ramazanoğlu’nun ailesi ve kendisinin hikayesini anlattığı sırada salonda duygusal anlar yaşandı.

Anne ve babasının kendisi ve kız kardeşlerinin eğitimlerine büyük önem verdiğini vurgulayan Bakan Ramazanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Hayatları boyunca hep var olmak için mücadele ederler ve savaş verirler. Bu arada hayatlarının odağına koydukları şey de eğitimdir. Evlatlarını en iyi şekilde vatana ve millete hizmet etmeleri için çalışmışlardır. Anne de çocuklarına okumaları ve ülkeye hizmet etmeleri öğüdünü verir. Evlatlar üniversitede okurlar. Anne, çocuklarına ‘en iyisine talip olun, elinizdekiyle yetinmeyin’ der. Kardeşler devlete ve millete hizmet etmeye başlarlar. Denizli’nin mütevazi bir evinden son 10 yılda siyasi tarihe imza atan iki kız evlat çıkmıştır. Zorluklar ve yokluklar içerisinde bizi buralara taşıyan anneciğimin ellerinden öpüyor, babamı rahmetle anıyorum” 

Bakanlık tarafından hazırlanan ülkemizde kadınlar konusunda yapılan çalışmaları anlatan kısa filmin gösteriminin yapıldığı etkinlikte girişimci kadınlar deneyimlerini zirvede paylaştı. 

Kamupersoneli.net