Gündem

Tayt Giyenlere Bakınca Tahrik Olan Öğretmene Dava

İstanbul Beykoz’da bir lisede görevli Din öğretmeni sınıfta ders verdiği esnasında bir kız öğrencisini ayağa kaldırarak “Ben tayt giyen kızların ve kadınların bacak aralarına bakınca tahrik oluyorum” dedi ve sınıftaki bir erkek öğrenciye dönerek “sende şehvet duyuyor musun?” dedi. Erkek öğrenci olayın şaşkınlığıyla “bende hocam” dedi.

Olayın çeşitli medya organlarında duyulmasının hemen ardından savcılık öğretmene “nitelikli taciz” suçunu işlediği gerekçesiyle 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Olayın ardından okula ulaşan bazı çalışma arkadaşlarımız öğrencilerle konuşma fırsatı buldu. Öğrencilerden bazıları söz konusu öğretmenin sık sık derslerinde bu tür espriyle karışık iğnelemelerde bulunduğunu dile getirdi. Öğretmen hakkında öğrencinin velisi herhangi bir açıklama yapmadı ismi gizli tutulan öğrencinin ailesinin de durumdan inanılmaz rahatsızlık duyduğu belirtildi. Olayı duyan velilerden bazıları ise “öğretmenin görevi iyiyi doğruyu öğretmektir. Öğrencisinden tahrik olan öğretmen nasıl ders verebiliyor?” dediler.

Liseli Kızın İntiharla Sonuçlanan Tecavüze Uğrama Olayı

Geçenlerde bir lisede öğrencisiyle ilişkiye girdiği öğrenilen öğretmen hakkında da tutuklama cezası gelmişti. Yine yakın zamanda bir matematik öğretmenin öğrencisine tecavüz ettiği ve öğrencinin bu durumu okul yönetimine bildirdiği halde bir yanıt alamadığı öğrenilmişti. O öğrenci intihar etti. MEB’in öğretmen alımları esnasında psikolojik testleri ve alımlar esnasında uygulanacak işlemlerin arttırılması taraftarıyız. Evlatlarını sorgusuz sualsiz devlete emanet eden vatandaşların en azından gözü arkada kalmamış olur.

Kamupersoneli.net