Genel

Memur Sakal Bırakabilir Mi ( Kılık Kıyafet Yönetmeliği )

Erkek Memurlar Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Göre Nasıl Giyinebilir? , Sakal Bırakabilir mi? , Erkek Memur Saç uzatabilir mi?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe göre ; Erkek Memurların Elbiselerinin temiz, düzgün, ütülü ve sade olması gerekmektedir. Ayakkabılar kapalı ve temiz olmalıdır.

Memur Yaz Aylarında Sandalet Giyebilir Mi?

Memur sandalet ya da atkılı ayakkabı giyemez.  Erkek Memurun çalıştığı bina içerisinde ya da görev yerinde başı daima açık bulunur. Erkek memurlar kulak ortasından aşağıda favori bırakamazlar ve saçları kulağı kapatmayacak biçimde olmalı.

Erkek Memur Saçını Ne Kadar Uzatabilir?

Erkek memurların normal duruşunda enseden gömlek yakasını aşmayacak şekilde saçları uzatılabilir. Saçlar temiz, bakımlı ve taranmış olmalıdır.  

Memurlar Sakal Uzatabilir Mi?

Yönetmeliğe göre erkek memurlar sakal bırakamazlar fakat bıyık bırakabilirler. Bıyık bırakma şartı olarak bıyığın uzunluğunun üst dudak boyunu geçmemesi gösterilmiştir. Memurun kravat takma zorunluluğu vardır, kravatı örtecek şekilde süveter ya da balıkçı yaka kazak giyemez. 

Bir Yorum

  1. yaz dönemi kılık kıyafet değişikliğiyle birlikte saç sakal özgürlüğünün de gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz

  2. yaz dönemi kılık kıyafet değişikliğiyle birlikte saç sakal özgürlüğünün gelmesi kesin mi ?

  3. hala beklıyoruzzz sabır kalmadııı …… ne acıklama yapan var ne bılgı veren….

  4. Sakalın kime ne zararı var.Memur sakallı olunca ne oluyo ki.Peygamberimizde (s.a.v) sakallıydı.Artık şu yasak kalksın.Allah rızası için.

  5. peki sorarım size saç sakal da özgürlük istiyorsunuz iyi güzel de,öğrencilere neden eziyet ediyorsunuz o zaman.
    okullarda saç kesmeden dayağa kadar giden yaptırımlar var.
    herkese eşit adelet o zaman sadece size değil !

  6. Sakalın da belli ölçülerle serbest bırakılmasını en kısa zamanda bekliyoruz. Biz Anadolu halkiyiz müslümanız hiç sakal yasak olur mu ya