İş İlanları

Battalgazi Sulama Birliği Geçici İşçi Alacak

Battalgazi Sulama Birliği İŞKUR ile yayımladığı bir ilanında kendi bünyesinde çalıştırmak üzere geçici işçi personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilan 17 Mayıs 2016 tarihinde yayımlandı ve ilana başvurular 26 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. İlanda 1 beden işçisi personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Personel alımları kura ile yapılacaktır. Kura yeri ve saati Seyitgazi İlçe Noterliği 3 Haziran 2016 saat 9.00 ile 18.00 arası olarak belirtilmiştir. İlanın detayları ise şöyle;

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

Geçici çalıştırılmak üzere işçi alınacaktır. İşe alınacak kişi en fazla 5 ay 29 Gün süre çalıştırılacaktır. İşe alınacak kişinin Battalgazi Sulama Birliği’ nin görev alanını ( Seyitgazi ) iyi tanıması istenmektedir. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde İl Müdürlüklerimizden, Hizmet Merkezlerimizden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

– Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

– Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir.

– Kuraya tabi taleplerde durumu talep şartlarına uygun olan önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir.

– Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

– İşyerine ismi bildirilen ve kura sonucu talep sayısının 3 katı oranında belirlenen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

– Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Kamupersoneli.net / ANKARA 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir