Akademik Personel Alım İlanları

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 4 Akademik Personel Alımı Yapacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığında 25 Mayıs 2016 tarihinde bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi kendi bünyesinde çlıştırmak üzere 4 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana başvurular ise 8 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir. İlanın detayları şu şekilde belirtilmiştir; 

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine ve 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.
 

Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlüğümüz http://www.alanyaaku.edu.tr/duyuru adresinden öğrenilebilir.
 

Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. Doçent unvanına sahip olanlar Yardımcı Doçent kadrolarına başvuramazlar.