Gündem

İlk Teravih Namazı Ne Zaman Kılınacak? Teravih Namazının Faziletleri Nelerdir? Teravih Kılana Müjdelenenler Nelerdir?

İslam Âleminin sabırsızlıkla beklediği Ramazan Ayı’na günler kaldı. Son yıllarda yaz aylarına denk gelen Ramazan Ayı bu senede 6 Haziran’da başlayacak. Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Ramazan ayında idrak edilecek olan teravih namazının da ne zaman kılınacağı merak ediliyor.


Teravih Namazı Ramazan Ayı içerisinde yatsı namazı ile birlikte eda edilir. Teravi Namazı 20 Rekat olarak kılınır. Ramazan Ayı başlamadan önceki akşam yatsı namazında başlayan teravih namazı ramazanın son gününden önce ki yatsı namazı ile son bulur. 

İlk Teravih Namazı Ne Zaman Kılınacak

Bu sene de Teravih namazı Ramazan ayının başlayacağı günden bir gün önce; yani 5 Haziran günü yatsı namazı ile başlayacaktır.

Teravih Namazının Fazileti

Teravih namazının fazileti ve kılanlar hakkında verilen müjdeler şunlardır:

# Teravih Namazı günahların affına vesiledir.

# Teravih Namazı kılana cennette yakuttan saray inşa edilir.

# Allah (cc) Ramazan orucunu farz kıldı. Ben de gece ibadetini (teravih namazını) sünnet kıldım. Kim, faziletine inanarak ve alacağı mükâfatı Allah’dan umarak orucunu tutup, gece ibadetini yaparsa, anasından doğduğu gün gibi günahlarından kurtulur.

Teravih Namazının her gününde ayrı bir fazilet vardır. Kılanın günahlarının af olacağı eğer müminlerse anne ve babalarının da günahlarının af olacağı, işlenen amellerin kabul olacağı, Davud(A.s.) ile ibadet etmiş kadar sevap alacağı, sırat köprüsünü yıldırım gibi geçeceği gibi faziletlerde Teravih namazını kılanlara müjdelenen faziletler arasındadır.

Bizde Kamupersoneli.net ailesi olarak Ramazan ayınızın tüm İslam alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini temenni ediyoruz.

Kamupersoneli.net  | Ankara