Kpss

2016 KPSS Alan Sınavı Maliye Soruları , Cevapları , Yorumları ( Sınavda Hatalı Soru Var Mı?)

2016 KPSS Alan Bilgisi Sınavı sabah oturumu az önce sona erdi. Kamu Personeli Seçme Sınavları hakkında tüm gelişmeleri ve detayları kamupersoneli.net adresinden öğrenebilirsiniz.


2016 KPSS Maliye Sorularını Tartışıyoruz!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2016 KPSS Alan bilgisi sınavı sabah oturumu saat 09:30’da başladı ve adaylara Hukuk, iktisat, işletme , maliye ve Muhabe’den 30’ar soru yöneltilip söz konusu soruların yanıtlanması için 160 dakika süre verildi. Sınav hakkındaki görüşleriniz neler? Maliye soruları sizce zor muydu? Kolay mıydı? Maliye soruları içerisinde hatalı soru olduğunu düşündüğünüz herhangi bir soru ile karşılaştınız mı? Bu soruların yanıtını bizlerle ve diğer adaylarla yorum alanını kullanarak paylaşabilirsiniz.

2016 KPSS  Sabah Oturumu Sona Erdi! 

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı Soruları ve cevaplarının ÖSYM tarafından ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat geçen hafta yapılan 2016 KPSS Genel yetenek soru ve cevapları aynı gün içerisinde yayımlanmıştı. Sınav soruları ve cevapları ÖSYM tarafından açıklanır açıklanmaz cep telefonunuza bildirim almak için kamupersoneli.net’in android uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.


Kamupersoneli.net | Ankara

Bir Yorum

  1. İlginç hiç yorum yapılmamış.Kimse maliye sorularını yapmadı herhakde.Sorular orta zorlukta bazı soruların şıkları çeliştiriciydi.Tabi alan derslerinden hepsini çözmek zorunda olanlar için vakit problemide vardı bu önemli bir şey.Çünkü dersler,konular sınavın heyacanı,stresi,beklentiler derken insanın motivasyonunuda olumsuz yönde etkiliyor.Çünkü hayatı sadece bu sınava bağlı olan kişilerde var.Ama gerçekten ihtiyacı olan kişiler.Bide bu sınava devlet memuru olarak giren kişilerde memur olmak isteyen insnlara engel oluyorlar.Çünkü onlar zaten memur en az alan asgari ücretinde 2 katı maaş alıyor,sigorta primi brüt maaş üzerinden yatıyor.Yıllık iznleri,resmi tatilleri,mesailer,primleri,harcırahlara ve sosyal imkanları var.Bu sınava katılmaları haksızlıktır.Tabi devletin işine geliyor hem sınav ücretleriy kasasını dolduruyor hemde insanlara umut tacirliği yapıyor.Bak ben sınav yapıyorum paranı yatır sınava katıl.Ama sınavı adamı olan kazanıp birbiryerlere yerleşiyor.Buda devtein marifeti.