Gündem

Muğla'daki Son Sıcaklıklar Vatandaşları Bunaltıyor

 Hava sıcaklığının 28 derece ölçüldüğü Muğla ve ilçelerinde yerli ve yabancı turistler, serinlemek için sahillere akın etti. Sıcak hava nedeniyle serinlemenin yollarını arayan yerli ve yabancı turistler, sahillerde yoğunluk oluşturdu.

Tatilciler, özellikle Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde de yoğunluğa neden oldu.

Tatilcilerden bazıları plajda top oynamayı tercih etti, bazıları da iskele ve kayaların üzerinden denize atladı. Bazı aileler de ormanlık alanda piknik yapmayı seçti.

Yakın illerden günübirlik turlarla Akyaka’ya gelen turistler, Gökova Körfezi’ne dökülen Kadın Azmağı Deresi’ne düzenlenen tekne turlarına katıldı. Bölgeye gelen ziyaretçilerin bir kısmı kanoya bindi, bazı ziyaretçiler de Akçapınar sahilinde rüzgar sörfü yaptı.
Ortaca ilçesinin turistik Dalyan Mahallesi’nde de tatilciler, günübirlik tekne turlarıyla Dalyan Kanalı’nı gezme ve kaya mezarlarını görme fırsatı buldu. Tekneyle kanal gezisinin ardından, İztuzu Plajı’na ulaşan tatilciler, güneşlenerek, denize girdi.

Fethiye ilçesi Göcek Mahallesinde ise tatilciler günübirlik tur tekneleri ile mavi tura çıktı.
Marmaris’te de sahiller doldu. Çoğunluğunu İngilizlerin oluşturduğu turistler, deniz  ve güneşin tadını çıkardı. Sıcaktan bunalan turistler, sık sık denize girerek serinlemeye çalıştı.

Kamupersoneli.net | AA