Gündem

"17 Aralık Yolsuzluk Günü İlan Edilsin" Teklifi Meclis'te

  17 Aralık Gününün Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Günü İlan Edilmesi ile İlgili Kanun Teklifi Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in 17 Aralık Gününün Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Günü olarak ilan edilmesini içeren kanun teklifi meclis komisyonunda. Söz konusu kanun teklifinde 17 aralık operasyonları örnek gösterilmiş, Türkiye’nin uluslararası alanda yolsuzlukl algısının iyi olmadığı iddia edilmiş, yaşanan olaylarla birlikte hızlı bir kötü gidiş yaşanacağı dile getirilmiştir.  

Gerekçe içerisinde”Temiz bir gelecek için her ne koşulda ve kim olursa olsun yolsuzlukla mücadele edilmesinin öneminin vurgulanması nedeniyle 17 Aralık gününün rüşvet ve yolsuzlukla mücadele günü olarak ilan edilmesi sembolik bir anlam taşımaktadır” ifadeleri yer almaktadır.

Kamu haberlerinden, gündemdeki son dakika gelişmelerinden , TBMM haberlerinden ve çok daha fazlasından haberdar olabilmek için kamudan haberlerin merkezi, kamu haberciliğinin doğru ve tarafsız sesi kamupersoneli.net’i takip etmeye devam edin.

Kamupersoneli.net | Ankara