Kpss B Memur Alım İlanları

Adli Tıp Kurumu 50 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 26 Mayıs 2016 tarihinde Devlet personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda 50 personel alımı yapılacağı belirtilmiştir. 

İlana başvurular 30 Mayıs 2016 tarihinde başladı ve başvurular 10 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir. İlanda;

– 17 Sağlık Teknikeri

– 9 Sağlık Teknisyeni

– 2 Sağlık Teknisyen Yardımcısı

– 22 Otopsi Teknisyen Yardımcısı personel alımı yapılacaktır. 

Detaylar ise şöyle;

1) Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere;

EK-1’deki listede yeri, unvanı ve niteliği belirtilen 17 sağlık teknikeri, 9 sağlık teknisyeni, 2 sağlık teknisyen yardımcısı ve 22 otopsi teknisyen yardımcısı kadrosu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

2) Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara, 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarına sağlık teknikeri kadroları için KPSSP93 (Önlisans), sağlık teknisyeni, otopsi teknisyen yardımcısı ve sağlık teknisyen yardımcısı kadroları için KPSSP94 (Ortaöğretim) puan türünden giren adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

3) Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her kadro için ilân edilen kadro sayısının 5 katı kadar aday çağrılacaktır.

4) Başvuruda bulunacakların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.