Emniyet Personeli

15 Bin Yeni Polis Ataması Yapılacak

Hükümet bir kanun tasarısı 15 bin yeni polis kadrosu hakkında kanun tasarısı. Bu tasarıya bağlı olarak kabul edildiği takdirde 15 bin yeni polis kadrosu ihdas edilecek. Bu 15 bin yeni polis kadrosu ihdası kanun tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelmiş durumda.  
 
Uluslararası haber ajansı olan Ruters bir haber yaptı. Uluslararası haber ajansı Ruters yaptığı haberini kendi abonelerine İngilizce olarak geçti. Bu haberin konusu ise 15 bin yeni polis kadrosu ihdası hakkında idi.  
 
Ruters’in yaptığı haberde 15 bin yeni polis memuru atamasının Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geldiğinden bahsediliyordu.  
 
Ruters’in yaptığı haberde alınan bilgilerin Ak Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi grubundan alındığı ifade edildi. Alınan bilgilere göre 15 bin polis ataması İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 15 bin yeni polis ataması kanun tasarısı Emniyet Genel Müdürlüğünün emrine sunulmak üzere gönderildi.  
 
Bu kanun tasarısının içeriği ise 3 – 9 derecesine sahip olan 15 bin polis memuru atamasıdır. Bu 15 bin yeni polis ataması kanun tasarısı hükümet tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildi.  
 
Emniyet Müdürlüğünün polis personel sayısının yeterli olamadığı gerekçesi ile bu kanun tasarısı yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünün polis personel sayısının yeterli olamadığı için taşra teşkilatına 15 bin yeni polis ataması gerçekleştirilmesi kanunun tasarısının gerekçesi idi.  
 
Kamupersoneli.net