Gündem

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer en az oy aldığı köye 'arı kovanı' sözünü tuttu

Seçimden sonraki ziyareti sırasında köylülerin kendisinden arı kovanı talep ettiğini kaydeden Soyer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İzmir’de en az oy aldığım Dokuzlar Köyü’ne ziyaretim sırasında köy muhtarımız bizden arı kovanı talep etmişti. Verdiğimiz sözü tuttuk. Toplam 23 üreticiye 76 arılı, 38 arısız olmak üzere 114 kovan, kıyafet, üretim gereçleri gönderdik. Üreticiye desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer en az oy aldığı köye 'arı kovanı' sözünü tuttu

“İsteklerimizin çoğu tamamlandı”

Medya Ege’nin haberine göre, köyde ayrıca arıcılık eğitimi de başlatıldı. 

Dokuzlar Muhtarı Mahmut Akçaoğlanoğlu, “Başkanıma teşekkür ediyoruz, daha mazbatasını almadan köyümüze geldi. Bugün isteklerimizin yüzde 60’ı karşılanmış durumda. O yüzden çok teşekkür ediyoruz. Ona güveniyoruz, inanıyoruz, yaptığı işin doğru olduğunu biliyoruz. Geldiği gün ondan bazı taleplerimiz oldu. Yol kenarlarına 17 bariyer istedik, Başkanımız 20 tane yaptırdı. Parke taşı istemiştim, şu an 6 bin metrekaresini döşediler. Arıcılara dest ek talebimiz vardı, şu an o da gerçekleşti. Cami lojmanına çimento, tuğla talebimiz vardı. Bu daha ilk 3 günde gerçekleşti. Dokuzlar halkı olarak çok mutlu bir şekilde izliyoruz” şeklinde konuştu. 

Soyer, seçimden önce “En az oy aldığı yerden çalışmalara başlama” sözü vermişti. 31 Mart’tan hemen sonra en düşük oy aldığı Kiraz ilçesindeki Dokuzlar Mahallesi’ne giderek, “Önümüzdeki beş yıl boyunca benim başdanışmanım doğrudan İzmir halkı olacak” demişti.

Soyer, 31 Mart seçimlerinde Dokuzlar Köyü’nde kullanılan 356 geçerli oydan sadece 17’sini alabilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir