Sınavlar

ÖSYM 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Soru ve Cevaplarını Yayımladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan son dakika duyurusuna göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) soru ve cevapları açıklandı.

Adaylar soru ve cevaplara ÖSYM web adresi; “https://www.osym.gov.tr” üzerinden erişim sağlayabilecektir.

ÖSYM tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

“14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi..

Soru ve Cevaplar İçin: “https://www.osym.gov.tr/TR,16845/2019-kpss-a-grubu-ve-ogretmenlik-genel-yetenek-genel-kultur-egitim-bilimleri-oturumlarinin-temel-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtarlari-yayimlandi-16072019.html”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir