Kamu Personeli Alım İlanları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS'siz ve En Az Lise Mezunu Adaylar Arasından Kamu Personeli Alımı İçin İş İlanı Yayımladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu iş ilanları ekranı üzerinden iş ilanı yayımlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Yayımlanan iş ilanına başvurular 16 Ağustos 2019 tarihine kadar alınacaktır ve başvurular alt kısımda yer alan şartlara uygun olmak koşuluyla yapılmak zorundadır.

Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvuru yapmaması talep ediliyor. Ayrıca başvuru yapacakların, talep edilen şartlara uygun olmaması durumunda başvurularının kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyesinde görevlendirilecek kamu personeli adaylarının en az lise mezunu olması talep edildi ve istihdam sağlanacak kadrolar ise temizlik personeli ve koordinatör olarak duyurulmuştur.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İŞ İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan iş ilanında istenen şartlar şu şekildedir;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Çalışmaya engel sağlık sorunu olmamak.

3- İlanın yayımlandığı ilde ikamet ediyor olmak.

4- En az lise mezunu olmak.

5- Koordinatör için 35 yaşından gün almamış olmak./ temizlik görevlisi için 46 yaşından gün almamış olmak.

6- Erkek adayların askerlik görevini yapmış, muaf ya da tecilli ile askerlikle hiçbir ilişkisi olmamak.

7- Kamu haklarından mahrum sayılmamak.

8- Adli sicil sabıka kaydı temiz olmak.

İSTENEN EVRAKLAR

Yayımlanan iş ilanına başvuru yapacaklardan istenen evraklar şöyle;

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi

2- Diploma ya da geçici mezuniyet evrağı

3- 1 Adet vesikalık fotoğraf

4- Sağlık raporu

5- Adli sicil sabıka kaydı.

6- Aile kayıt örneği

İLAN KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 35 yaş üstü temizlik görevlisi alınıyor da ndn diğer hizmetler için alınmıyor? Anlayamadım… iş kurun ilanlarına baktığımda çok yaşlı hissediyorum kendimi. .. işsizler 35 yaşından sonra ölsünler mi?

  2. Haber doğruysa, özellikle böyle bir bakanlığa taksit taksit alım çok ama çok tanlış, insanlara umutsuzluk ve güvensizlik aşılamaktan başka amaca hizmet etmiyor. İdareciler, işsiz genç gibi de düşüñebilmek zorundadırlar. Şayet, bu haberler yalan ve yanlışsa, işsiz insanlara büyük haksızlıktır, Âllah gereğini yapsın inşAllah.

  3. Devlette iş alımlaarında 46yaş üzerine çıkmıyorsa eyt,ye takılanlar ne halt edecekler o halde devlet buňları zehirli iğne metoduyla ortadan kaldırsn oyleyse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir