Emniyet Personeli

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi “https://www.pa.edu.tr” üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Duyuruda ise Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı kapsamında düzenlenen sınavın sonuçları açıklandı.

Adayların 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü en geç saat:18.30’a kadar EBYS aracılığıyla kayıtlarını yapması istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi duyuruda ise;

“Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı için yapılan sınav sonuçları açıklanmıştır.

Başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapılmış olup, Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde (PAEM) eğitime alınacak meslek mensubu asıl adayların sayısına göre ilgili mevzuat uyarınca % 30 oranında yedek aday belirlenmiştir.

Adaylar sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden e-devlet şifrelerini girerek öğrenebileceklerdir. Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Asıl olarak başarılı olan adaylar 20 Ağustos 2019 Salı gününden başlayarak 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü en geç saat:18.30’a kadar EBYS aracılığıyla veya bizzat gelerek geçici kayıt ön başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesine yapacaklardır. (Yurtdışında görevli personel başvurusunu 0312 462 85 33 nolu faks numarasına gönderebilecektir.)

Bununla beraber adaylar intibak eğitimi kayıt işlemleri ile ilgili yapılacak diğer duyuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden takip edeceklerdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

SONUÇ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum

  1. Neden yaş için 30 da diretiyorsunuz. Normalde yasada 35 olan yaş şartı neden hala 28 ya da 30. Ilk bayan alımı olsun diye bekliyorduk simdi bayan alımı yapilacak ama bu sefer de yaşa takılıyoruz. O kadar yaş mağduru var lütfen yükseltin yaş kriterini 35 olmasa da 32 yapın

  2. Pomem KPSS puanı düşürülsun mülakatta hak eden kazansın önlisans mezunuyum bir kaç puanla kaybediyoruz KPSS önce torpil yaptiranlari araştırın adamı olan kazanıyor bizlerde ancak yorum atıp KPSS düşürulsun diye yalvarıyoruz KPSS 60 inşAllah Allah herkesin yardımcısı olsun hak eden kazansın

  3. Önlisans mezunları her zaman ikinci planda bu haksızlık Pomem alımında KPSS yüksek kontenjan az KPSS sınavlarımiz iki yılda bir oluyor sayın bakanım bunu gözden gecirmenizi istiyorum. lütfen KPSS 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir