Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay duyurdu: İlk 20’deyiz!

Türkiye son zamanlarda ekonomik olarak istikrarı yakaladığı görülüyor. Ekonomik rakamlara göre enflasyonun düştüğü görülse de vatandaşlar enflasyonun düşmesinin aksine arttığını ifade ediyor. Vatandaşların tepki göstermesine rağmen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “2020 bütçesi kabuğunu kırmış, küresel bir güç haline gelmiş, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen dünyanın ilk 20 ekonomisinden biri olan Türkiye’nin bütçesidir.” Dedi.

SÖZ KONUSU DEĞİLDİR!

“2020 bütçesi, 2018 yılında Türkiye üzerinden ekonomi üzerinden oynanmak istenen oyunun tutmadığını” belirten Oktay, “Türkiye ekonomisinin diz çöktürülemediğini, velhasıl belli merkezlerin hüsrana uğradığının adıdır. TÜİK, tüketici fiyat endeksini AB ve dünya genelinde geçerli olan, uluslararası kurumlar tarafından tavsiye edilen yöntem, tanım ve kavramları kullanarak hesaplamaktadır. Uluslararası alanda uygulanmayan veya önerilmeyen hiçbir yöntem söz konusu değildir.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca Oktay şunları söyledi:

“ABD Başkanı’nın mektubuna cevabımız esasen Barış Pınarı Harekatıyla sahada verilmiştir. Bununla birlikte, diplomatik teamüllerden ve devlet adabından uzak bir üsluba sahip mektuba dair tepkimiz, ilgili Amerikalı yetkililere de iletilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmelerinde de bu doğrudan dile getirilmiştir ve getirilmeye de devam edilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir