Gündem

Arama kurtarma ekiplerinin üzerinde çığ düştü! 23 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dakika olarak Van’da ikinci kez çığ düşmesi sonucunda sekiz jandarma ve üç korucu olmak üzere toplam 11 kişinin şehit olduğunu açıkladı.Bakan Soylu’nun bu açıklamasından kısa süre sonra bölgeden kahreden bir haber daha geldi. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 23 kişinin can verdiğini belirtti.

Bu açıklamanın hemen ardından kahreden haberi Van Valisi Mehmet Emin Bilmez duyurdu. Vali Bilmez, çığda sekiz jandarma, üç güvenlik korucusu, üç itfaiye eri ile dokuz sivil olmak üzere toplam 23 vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33’üncü kilometresinde dün üzerine çığ düşen minibüste olduğu düşünülen iki kişiyi arama çalışmaları devam ederken, bugün saat 12.15’te aynı bölgede ikinci bir çığ faciası yaşandı.

Bölgede kurtarma çalışması yürüten AFAD, UMKE, JAK, Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yanı sıra köy korucuları ve vatandaşlarında aralarında olduğu kalabalık bir ekip çığ altında kaldı.

Kar altında kalanlardan bir kısmı kendi imkanları ile kurtulurken, bölgede bulunan ve çığdan etkilenmeyen ekipler bu kez ikinci facianın kurbanları için kurtarma çalışmalarına girişti.

Ekipler zamanla yarışırken bölgeden kötü haberler de gelmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir