Gündem

Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor diyen AKP Milletvekilinden yeni bir skandal daha!

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, 6.8 şiddetinde meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Elazığ depremiyle ilgili, “Göçük altından ‘Başım açık, beni çıkarmayın’ diyen teyzelerimizin inancı ve imanıyla Allah bu şehri, bu ülkeyi koruyor” ifadelerini kullandı.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan Tolga Ağar, daha önce Malatya’da yaptığı bir açıklamada “Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor” demişti. Bu skandal konuşmaları ile ilgili AK Parti kanadından herhangi bir tepkiye neden olmasa da, duyarlı vatandaşlardan büyük tepki almıştı.

Deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ağar, şunları söyledi:

“Devletimiz güçlüdür, kimsenin şüphesi olmasın. Süratli bir şekilde yaraları saracağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla mağduriyetler hızlı bir şekilde giderilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığlının yanındadır, şüpheniz olmasın. Tüm hemşerilerimizin dün olduğu gibi bugün de devletinin yanında olacağına eminim.”

“Dün Elazığ, devletine ve milletine sadakatin başkentiydi, bugün de sabrın ve tevekkülün başkenti olacaktır” diyen Ağar, “Göçük altından ‘Başım açık, beni çıkarmayın’ diyen teyzelerimizin inancı ve imanıyla Allah bu şehri, bu ülkeyi koruyor. Bu iman bizde oldukça her zorluğun üstesinde geliriz eyvallah” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir