Öğretmen

MEB'ten öğretmenlerle ilgili yeni açıklama: Hizmet içi eğitim faaliyetleri de EBA üzerinden yapılacak!

Koronavirüsünden dolayı okulların tatil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenler hakkında yeni açıklama geldi.

MEB’TEN ÖĞRETMENLER HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız tarafından il müdürlüklerine gönderilen yazıda, öğretmenlerin mesleki çalışmaları ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinin, koruma ve önleme tedbirleri süresince uzaktan eğitim programları ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesi istendi. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantıda, dünyada hızla yayılan yeni tip Koronavirüsün etkilerinden korunmak amacıyla bazı tedbirler alındığı, MEB’e bağlı eğitim kurumlarında 6-10 Nisan’da uygulanacak ikinci ara tatilin 16-20 Mart’a çekildiği hatırlatıldı.” denildi.

HİZMETİÇİ EĞİTİMLER DE EBA ÜZERİNDEN YAPILACAK

Ayrıca MEB tarafından yapılan açıklamada, “Bu doğrultuda, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere yönelik ikinci ara tatil döneminde planlanan mesleki çalışmaların 16-20 Mart’ta gerçekleştirilecek. ” ifadeleri yer aldı.

MEB'ten öğretmenlerle ilgili yeni açıklama: Hizmet içi eğitim faaliyetleri de EBA üzerinden yapılacak!

EĞİTİM FAALİYETLERİ YAPILACAK

Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görevli personele yönelik düzenlenen merkezi hizmet içi eğitim faaliyetleri ile valiliklerce planlanan hizmet içi eğitim faaliyetleri, bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacıyla koruma ve önleme tedbirleri süresince 16 Mart’tan itibaren iptal edilmiştir. Ancak yüz yüze hizmet içi eğitim faaliyetlerinden makam onayı veya valilik oluru alınarak açılan ve devam eden eğitimler, koruma ve önleme tedbirleri sonrasında ileri bir tarihte düzenlenmek üzere ertelenmiştir. Öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarının ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinin koruma ve önleme tedbirleri süresince uzaktan eğitim programları ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir