Spor

Burak Yılmaz ilk defa açıkladı: Bu dönemde para konuşan vicdansızdır!

“Diğer ülkelere göre daha iyi durumdayız.” diyerek corona virüsü salgınında yaşananları değerlendiren Beşiktaş takımı futbolcularından Burak Yılmaz önemli açıklamalar yaptı.

Yılmaz yaptığı açıklamada, “Ancak ne olursa olsun bir can bile vermemiz üzüntü verici. Ölenlerin hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Ne kadar en güvenli ülek olsak bile bir can kaybı bile üzüntü verici. Yaşananları yakından takip ediyorum. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın iyi bir takipçisiyim. Süreç kontrol altına alınıyor gibi ama dilimizi ısıralım.” dedi.

ÇOK YORULDUK

Ayrıca Yılmaz açıklamasında psikolojik olarak da çok yorulduklarını belirterek, “Böyle bir süreç başımıza ilk kez geliyor. Ne kadar inatçı ve sağlam olursak, bu işi yakın sürede halledebiliriz. Biz de evdeyiz, çıkamıyoruz. Belki de hayatımda ilk kez bu kadar evde oturuyorumdur. 35 gündür evdeyim. Bir yılda ilk kez 35 gün evde oturmuş olabilirim. Ailecek evde olmanın da ayrı bir güzelliği var. Ancak artık işimize dönmeliyiz, işimizi çok özledik. Psikolojik olarak da çok yorulduk. Evde kalmaya, sağlam kalmaya, inatçı kalmaya devam etmeliyiz. Biz de bunu yapıyoruz. Özellikle annelerimizin, babalarımızı korumalıyız. Onlardan uzak kalarak onları korumalıyız. Ne yazık ki böyle olmak zorunda. Can kaybını en aza indirerek bu süreyi atlatacağız. İnşallah Ramazan Bayramı’nda çifte bayram yaşarız. Bir yemeğe gitmenin, bir kahve için, antrenmana çıkmanın, dostlarını görmenin ne kadar değerli olduğunu bu dönemde anladık.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Beşiktaşlılığım babadan geliyor. Babam da Beşiktaş’ta forma giydi, bana da nasip oldu. Allah’a şükürler olsun kaptanlığa kadar geldik. Samimi duygularımı söyleyeceğim ama ‘Yeter artık’ diyecekler, o yüzden kısa keseceğim. Antalyaspor ile 1. Lig’e çıktık, Başkan Menderes Türel, beni yanına çağırdı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın istediğini söyledi; “Nereye istersen, seni oraya vereceğim, rakamlar aynı” dedi. Ben de “Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray ile hiç görüşmeyin, beni Beşiktaş’a verin’ dedim. Benim Beşiktaşlılığım böyledir.

PARA KONUŞAN VİCDANSIZDIR

Her gün hakkımda bir haber, artık cevap vermek istedim. Dünya böyle bir salgınla uğraşıyor, sevdiklerimiz bu hastalığa yakalanmış, para ile ne işim olur. Bu durumda para mı konuşulur? Bu dönemde para konuşan vicdansızdır. Kulüpten kimseyle indirim konuşmadım. Sadece geçmişe dair yüklü bir alacağım var, onu ileri tarihe erteledik.

Kendi takım arkadaşlarım ve diğer takım arkadaşlarımla da konuşuyorum. Ligin mutlaka oynanacağını gördük. Belki şampiyonluğu, belki küme düşmeyi etkileyecek ama ligler bir şekile bitecek. Biz de antrenmanlara başladık. Evde verilen programı uyguluyoruz. Ancak evde fit kalma ihtimal yok. Ben sözcü olayım ve bunu açıklayayım. Galiba Haziran’ın sonuna doğru başlayacağımızı düşünüyorum. Bunu bilmiyorum, hissediyorum. Lig biter uzun bir ara verilmez, Ağustos gibi de başlarız. Çünkü bir daha uzun ara verilirse, futbolcular büyük zarar görür. Yaz tatili olmadan devam ederiz. tatil önemli değil, şu an evdeyiz.

Vodafone Park harika, kapasitesi ilerleyen yıllarda da arttırılacaktır. Beşiktaş taraftarı gibi bir taraftar hayatımda görmedim. İşler kötü giderken eleştiriler olacaktır. Hayatım boyunca gördüğüm en iyi taraftar Beşiktaş taraftarıdır. Hayatımda gördüğüm stat İnönü demiştim ama artık Vodafone Park.

Boateng geldiğinde konuştuk ‘Bu statta çok keyif alacaksın’ dedim, o da bana ‘Arkadaşlarım söyledi’ diye yanıt verdi. ‘Arkadaşlarının söylediklerini unut’ dedim. İlk maça çıktık ve gol de attı, maçtan sonra geldi ve dedi ki ‘Bu bambaşka bir şeydi, burada kalmak istiyorum.’
‘Kalbimin en ortada yerinde büyük bir yangın var alevler içinde’ en çok bu marşı seviyorum. Trabzonspor formasıyla İnönü’ye geldim, ilk o gün söylediler, tüylerim diken diken oldu. ‘Haydi kalk ayağa yürü güneşe’ de bambaşka bir marş. Kendi yazdığım Beşiktaş besteleri de var ama burada söyleyemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir