Dünya

Koronavirüs araştırması yapan akademisyenin öldürülmesi komplo teorilerini güçlendirdi!

ABD’nin Pittsburgh Üniversitesinde yeni tip corona virüs (Kovid-19) araştırması yapan akademisyen Çin asıllı Dr. Öğr. Üyesi Bing Liu evinde ölü bulundu. Baş, boyun ve vücudunun çeşitli yerlerin kurşun izleri bulunan akdemisyen, uzun süredir koronavirüs hakkında araştırmalar yapıyordu.

ÇOK ÖNEMLİ BULGULAR BULDUĞU SÖYLENMİŞTİ

Virüs hakkında çok önemli bulgular elde ettiği öne sürülen akdemisyenin ölümü ile ilgili soruşturma devam ederken, katil zanlısının kendi aracında olaydan hemen sonra intihar etmesi cinayet soruşturmasını dahada derinleştirildi. Cinayetin Koronavirüs araştırması ile ilgili olduğunu düşünen bölge savcılığı, Bing’in, SARS-CoV-2 enfeksiyonunun altında yatan hücresel  mekanizmaların ve bunların komplikasyonlarının hücresel temelini anlamaya yönelik  yapılan araştırmada çok önemli bulgular elde etmek üzere olduğuna dikkati çekti.

Bir taraftan ABD başkanı Donald Trump, Covid-19 virüsünün Çin’in Yuhan kentindeki araştırma ve geliştirme laboratuvarlarından çıktığını iddia ederken, ABD bölge savcılığı, cinayetin arkasında Korona virüsün araştırılmasında önemli bir bulgunun olabileceğini düşünüyor. Cinayetin koronavirüs hakkında ortaya atılan komplo teorilerini güçlendirebileceğini düşünen yetkililer, önümüzde ki günlerde gelişmelerle ilgili tüm ayrıntıları paylaşacaklarını bildirdiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir