Gündem

AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'dan 500 bin liralık rüşvet açıklaması!

Antalya’nın Serik ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Enver Aputkan, AKP ve MHP milletvekilleriyle yapılan ve bakanların da katıldığı toplantıda yaşanan “500 bin liralık rüşvet” kavgasını açıkladı.  Bir önceki başkan Ramazan Çalık’ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu olayı bilmesine rağmen “sessiz kalmakla” suçlayan Aputkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan müfettiş göndermesini istedi.

BAKANLARA “ÜZERİNE GİTMİYORSANIZ YAZIKLAR OLSUN” DEDİ

Olay Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AKP ve MHP milletvekilleri AKP ve MHP belediye başkanları, AKP ve MHP il, ilçe başkanlarının da olduğu toplantıda yaşandı.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan ve AKP Milletvekili Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, günübirlik alanlarla ilgili Turizm Bakanı Ersoy’un konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500 bin TL para alındığını belirtmesi üzerine  söz aldığını açıkladı. Aputkan, o anları şöyle detaylandırdı:

“13 aylık belediye başkanıyım, diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, ‘Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır’ dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde ‘daha önceki döneme ait’ dedi. Ben de Turizm Bakanı’na; ‘Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun’ dedim ve toplantıdan ayrıldım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir