Ekonomi

Ali Babacan kur artışının nedenini açıkladı!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Döviz kuru neden artıyor? Ekonomik kriz olacak mı?” şeklindeki sorulara dikkat çeken değerlendirmelerde bulunarak, kur artışının nedenini açıkladı.

Ali Babacan, “koronavirüs krizinin sağlık kısmı bittiğinde çok ciddi bir ekonomik krizle yüzleşeceğiz. İşsizlik rakamlarının geleceği boyutu açıklamaya korkuyorum” dedi.

Kemal Öztürk’ün sorularını cevaplandıran Ali Babacan, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. “Koronavirüs krizi nedeniyle dünyadaki birçok önemli ekonomistle görüşüyorum, kısa sürede sorunlar çözülmez, uzun vadeli bir kriz beklentisi var. Türkiye de gerekli tedbirleri almazsa çok ciddi sıkıntılar yaşar” dedi.

DOLAR KURU NEDEN ARTIYOR? SORUSUNA YANIT

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan konuşmasında ele aldığı dolar kuruna ilişkin neden yükseliyor? sorusuna yanıt verdi. Ali Babacan bu konuda yaptığı açıklamasında “Bu tarz durumlarda doğrudan destek gerekir. Ciddi bir ekonomik durgunluk olacak. Kur niye artıyor diye soruyorlar. Karşılıksız para basarsanız, o paranın değeri düşer” ifadelerini kullandı. 

İŞSİZLİK DEĞERLEDİRMESİ

Konuşmasında ayrıca koronavirüs salgınının ardından ekonomi alanında yaşanacak gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan uzun vadeli süreçte ekonomik kriz olabileceğini ifade etti. “Korona virüs krizinin sağlık kısmı bittiğinde çok ciddi bir ekonomik krizle yüzleşeceğiz. İşsizlik rakamlarının geleceği boyutu açıklamaya korkuyorum” Sorunların kısa sürede çözülmemesi durumunda uzun vadeli bir kriz beklentisi olduğunu ifade eden Ali Babacan, Türkiye’nin gerekli tedbirleri almaması durumunda çok ciddi sıkıntılar yaşayacağını ifade etti. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir