Gündem

İzmir'de camilerde Çav Bella'dan sonra şimdi de Selda Bağcan çalındı! İşte o anlar..

İzmir, şok üstüne şok yaşıyor. Dün İtalyan partizan marşı olan Çav Bella marşı, bazı minarelerden çalınmıştı. Konuyla ilgili bugün soruşturma başlatılırken, yine cami hoparlörlerinden şarkı çalındı.

YİNE AYNI TARZDA SALDIRI

Konuyla ilgili açıklama Müftülükten geldi. Müftülük, yapmış olduğu açıklamasında, “Bugün yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir” ifadesini kullandı.

MERKEZİ EZAN SİSTEMİ UYGULAMASI GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Müftülük yapmış olduğu açıklamasında, İzmir’deki merkezi ezan sisteminin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

20 Mayıs çarşamba günü ilimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Yaşanan bu olayın ardından konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Diğer taraftan söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir