Genel

İzmir’de tekne battı! 4 kişi hayatını kaybetti

İzmir’de Foça ilçesinin açıklarında bir tekne faciası yaşandı. İçinde 10 kişinin bulunduğu ‘Egem’ isimli tekne bilinmeyen nedenle battı. 10 kişiden 4’ü yaşamını yitirirken, 1’i ağır yaralı 6 kişi sağ olarak kurtarıldı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık görevlilerince, durumu ağır olan kişiye Foça Balıkçı Barınağı’nda ilk müdahalesi yapıldı. Olay yerinde çalışmalar sürüyor.

5 KİŞİ KURTARILDI

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler batan teknenin yakınları suda yaşam mücadelesi veren ve oldukça yorgun oldukları görülen 5 kişiyi kurtardı. Bitkin halde tekneye çıkartılan 5 kişiye ilk müdahale ekipler tarafından yapıldı.

1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Bölgede sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarında ise 3 kadın ile 9 yaşındaki bir erkek çocuğun cesedine ulaşıldı. Ölenlerden 1’inin cesedi Foça Bueno Plajı’na getirildi.

Diğer 3 kişinin cesedi ile kurtarılan 5 kişi Foça Balıkçı Barınağı’na götürüldü. Kurtarılanlar arasındaki durumu ağır olan bir kişiye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi balıkçı barınağında yaptı.

KAYIP 1 KİŞİ ARANIYOR

Kurtarılanların ifadesinden yola çıkan Sahil Güvenlik ekipleri, kayıp olduğu anlaşılan Sarp Göksoy için ise bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

SON FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan ilçede yaşanan tekne faciası öncesi tekne içerisinde bulunanların son fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafta içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin bir tatil köyünde durduğu görüldü.

İzmir’de tekne battı! 4 kişi hayatını kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir