Ekonomi

Milyonlarca Kişinin GSS Prim Borcu Silinmiyor

İşsiz gençlerin kabusu haline gelen Genel Sağlık Sigortası (GSS) 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren başladı. Gelirinin olmadığını belgeleyenlerin primlerini devlet ödeyeceğini belirtmiş fakat gelir tespiti esnasında belirli bir limitin aldında olmadığında yine de prim ödemek zorunda kalıyorlardı. Gelir tespiti yaptırmayanlar için durum daha kötüydü , gelir tespiti yaptırmayanlar için en yüksek prim ödemesi belirlendi şu an için o rakam 395 TL .

Ak Parti Seçim Vaadi Yerine Geliyor “ANCAK”

İşsiz Gençler ve aileleri bu durumu defalarca bakanlıklara ve devlet kurumlarına iletti ve Ak Parti seçim vaatlerinden biri haline geldi. Ve geçenlerde GSS prim borçlarının silineceğine dair dedikodular ayyuka çıkmış en sonunda durum resmiyete dökülüp meclisteki torba yasaya eklenmişti.

GSS Prim Borcu Affından Kimler Yararlanacak

Mecliste görüşülecek yasanın onaylanması halinde aftan yararlanacak olanlar sadece 25 yaşını doldurmamış kişiler olarak biliniyor.Buna göre 25 yaşını geçmiş ve GSS borcu olanlar torba yasa ile birlikte meclisin onayına sunulacak olan GSS prim borcu affından yararlanamayacak. Bu demek oluyor ki 25 yaşından küçük ve GSS prim borcu olan 2 milyon 334 kişi aftan yararlanırken, 25 yaşından büyük 4.6 milyon kişi bu af kapsamının dışında kalacak.

Vatandaş Soruyor “4.6 Milyon Kişinin GSS Prim Borcu Neden Silinmiyor?”

Kamupersoneli.net’e her gün yüzlerce mail geliyor bu konu hakkında meclise sunulacak GSS prim borçlarının silinmesi kanun tasarısından bizlerde faydalanacak mıyız? şeklinde , görünen o ki 4.6 milyon kişi GSS Prim borçlarını ödemek zorunda.Gelişmelerden siz değerli ziyaretçilerimizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum

  1. Bu göz göre göre yapılan bir soygundur.İnsan haklarına ve anayasaya aykırıdır.Uyan muhalefet neyi bekliyorsun.Yine yalanlarla oyları topladılar.

  2. işsizim ve 15 yıldan fazladırda hastaneye gitmiyorum ilaçta almıyorum 10 küsur milyar hayali borç çıkarmışlar kafalarına göre ödemiyorum bu yasalaştırılmış bir soygun uygulamasıdır. yararlanmadığım bir hizmete neden para ödeyeyim ? param olsa zaten gider özel sağlık sigortası yaptırırım.

  3. seçim vaatlerinde halkı kandırıp haksız yere borçlandıkları gençlerin borçlarını sözde sıfırlayacaklardı.ama her vaatlerinde olduğu gibi bunda da bir kaçış yolu arıyorlar sıfırladıkları tek şey bindikleri arabaları ..

  4. bu halkı daha ne kadar soyacaklar zaten gençler işsiz çaresiz üstüne bide böyle bir işsiz evlat vergisi getirip haberleri olmadan milyarlarca lira borç çıkarmışlar artık halk bu soygunlara dur demeli..

  5. Bu seçim vaadi zaten 25 yaş altı gençler için yapılmıştı. Genel olması elbet iyi olur ama böyle bi söz verildiğini görmedim.

  6. seçim vaadi tüm gençlerin borçlarını silicez diyeydi yaş söylenmiyordu yaş söylense 25 yaş üstü kişiler oy vermezdi özellikle yaş söylenmedi. gss tam bir soygundur. işsiz adamın parası yok birde diyorsun ki git ailenden para al bana para ver. yararlanmadığım sağlık hizmetinden ne diye para alıyorsunuz. kardeşlerim bu sistemi kim çıkardıysa seçim sistemi geldiğinde oylarınızla tepkinizi gösterin her seçimden önce bir vaatle çıkıyorlar sakın inanmayın önce kanun çıkarsın sonra oyunuzu verin sorgulayın kanunun içeriği nedir muallak ifadeler kullanılıyor sonra hüsran gss olduğu gibi yoksa hep ters köşe olmaya devam edersiniz ve sürekli zaaflarınızı kullanmaya devam ederler önce muhtaç et sonra oyunu iste düzelticem diye ne güzel memleket.bunların yöntemi bu