Gündem

Ankara'da korkunç yangın! 5 ilden çok sayıda ekip sevk edildi!

Ankara’nın Nallıhan ilçesi Yeşilyurt, Beyalan Mahallesi yakınlarındaki Karakiris dağında dün öğlen saatlerinde başlayan yangını söndürmek için bölgeye toplamda 5 ilden çok sayıda ekip sevk edilmesine rağmen yangın bir türlü kontrol altına alınamadı.

ANKARA’DA KORKUNÇ YANGIN!

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına çok sayıda ekibin yanı sıra 2 uçak, 68 Arazöz, 5 Dozer, 1 Yönetim Helikopteri  de müdahale ettiği bildirildi.

2 KÖY BOŞALTILDI

Öte yandan alınan bilgilere göre Afyonkarahisar, Eskişehir, Sakarya, Bolu ve Bursa gibi illerden de itfaiye erleri yangın alanına sevk edildiği aktarıldı. Ayrıca Zaimoglu ve Yesilyurt köylerinde önlem amaçlı evler boşaltılırken, köylülerde ekiplere yardım ettiği belirtildi.

Ankara'da korkunç yangın! 5 ilden çok sayıda ekip sevk edildi!

Çok sayıda ekibin yanı sıra İzmir’den gelen tanker uçak Sapanca gölünden aldığı suyla müdahale ettiği bilgisine ulaşıldı.

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ BİLİNMİYOR

Yangınla ilgili olarak mahalle sakinlerinden Refik Erdem, “Yangının çıkış nedeni bilmiyoruz. Yangın var diye tüm köyleri uyardık. Köylüler yangına müdahale etmeye gitti ama bir çoğumuz yaşlıyız. Yangın çıkış yerinden 6-7 kilometre uzaklığa kadar yayıldı. İtfaiye ekiplerine teşekkür ediyorum bu saatte halen geliyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir