Kpss

2020 KPSS ÖABT'ye giren adaylar için ÖABT soru ve cevapları yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 2020-KPSS ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2020 KPSS ÖABT SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavına giren adayların katıldığı ve gerçekleştirilen ÖABT sınavında yüzde 10’luk kısmın yayınlandığı görüldü.

YÜZDE 10’LUK KISIM AÇIKLANDI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, “20 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (2020-ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (her test için % 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 21 Eylül 2020 tarihinde saat 15.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.” denildi.

2020 KPSS ÖABT'ye giren adaylar için ÖABT soru ve cevapları yayımlandı!

Öte yandan ÖSYM açıklamasının devamı şöyle:

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2020-ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir