Ekonomi

Bakan Selçuk Duyurdu: Doğum Yardımı Ödemeleri Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, doğum yardımı uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu ve yarın itibari ile 83 bin annemize toplamda 36,7 milyon lira ödeme yapılacağını belirtti. Bakan Selçuk açıklamalarında doğum yardımlarının, herhangi bir gelir kıstasına bakılmaksızın yeni doğum yapan tüm anneleri kapsadığını belirterek doğum yardımı için başvuru yapan annelerin birinci bebeği için 300, ikincisi için 400, üçüncü ve sonrakiler için de 600 lira ödeme yapıldığını vurguladı.

Bakan Selçuk Duyurdu: Doğum Yardımı Ödemeleri Başlıyor

YARIN İTİBARİYLE 

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk Eylül ayına ilişkin doğum yardımı uygulaması kapsamında yarın itibariyle 83 bin annenin hesabına toplamda 36,7 milyon TL yatıracaklarını ifade etti. Açıklamalarında uygulamanın başladığı günden bugüne kadar 4,7 milyon anneye toplamda 2,5 milyar TL doğum yardımı yaptıklarını belirten Bakan Selçuk doğum yardımları uygulamasının kapsamının 2019’da başlatılan Çoklu Doğum Yardım Programı ile genişlettiklerini ifade etti.

Bakan Selçuk Duyurdu: Doğum Yardımı Ödemeleri Başlıyor

“DESTEKLERİ GENİŞLETEREK SÜRDÜRÜYORUZ”

Ayrıca bu program kapsamında da ikiz ve üçüz bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi ailelere iki yıl süresince çocuk başına aylık 150 lira destek sağladıklarını ifade eden Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

Bakan Selçuk Duyurdu: Doğum Yardımı Ödemeleri Başlıyor

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği gibi ülkemizin ekonomik kalkınmasının önemli unsurlarından biri de dinamik nüfus yapısı. Aile toplumun yapı taşı ve aile yapısının korunması da kritik bir öneme sahip. Bu nedenle Bakanlık olarak annelerimize verdiğimiz doğum desteklerini genişleterek sürdürüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir