Gündem

DSÖ'den gençler için aşı açıklaması! Maskesiz hayat için tarih verildi

Dünayada etkili olan corona virüsü hakkında aşı geliştirme çalışmaları yapılıyor. İnsalar aşının ne zaman geleceğini merak ediyor. Kimlerin aşı olacağı da merak konusu olurken Dünya Sağlık Örgütü tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve gençler ile sağlıklı kişilerin aşıya ulaşmasının 2022’yi bulabileceği belirtildi.

2022 YILINDA ULAŞABİLECEKLER

Yüksek risk grubundakilerin aşı dağıtımında öncelikli olması herkesin üzerinde anlaştığı noktalardan biri. Soumya Swaminathan’ın açıklamalarına göre genç ve sağlıklı bireyler aşılamada en son atılacak. Dünya üzerindeki milyarlarca insan göz önünde bulundurulduğunda gençlerin aşı sırası en 2022’de gelecek.

Konu ile ilgili olarak Soumya Swaminathan’a göre risk grubundakiler de kendi aralarında derecelendirilecek. Bu doğrultuda sağlık çalışanlarının da sınıflandırılması gerekeceği belirtilirken aşıların ortaya çıkmasıyla beraber DSÖ ve ülkelerin temel kuralları belirlemesi bekleniyor.

Sağlıklı kişilerin de aşı olmasının ardından hayatın normale dönmesi bekleniyor. Normal hayat kapsamında maskesi hayat beklentisi de artıyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir