Gündem

Türkiye'de sokağa çıkma yasağı yeniden geliyor!

Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili corona virüsü salgını hakkında açıklama yaparak sokağa çıkma yasağının sinyalini verdi. Yetkili Türkiye’de corona virüsü vaka sayılarının artması ile birlikte gençler ile yaşlılara sokağa çıkma yasağı ve bununla birlikte hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelebileceğini belirtti.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 5 KAT FAZLA 

İsmini açıklamak istemeyen yetkili açıklamalarında “Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı” ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI 

“Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir”

Yetkili açıklamalarının devamında gündemdeki yasakların lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi olduğunu vurguladı. Ayrıca yetkili bu yasaklar için çok beklenmeyeceğini ifade etti.

GENEL BİR YASAK YOK

Reuters’a konuşan bir başka yetkili de, Ankara ve İstanbul’da vaka sayısındaki artışa dikkat çekerken bütün ülke genelini kapsayan bir sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir