Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir depremi açıklaması: Müjdeyi duyurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Van’da partisinin 7. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada İzmir depremi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında deprem anından itibaren bakanların ve milletvekillerinin kurumlarla imkanlarla İzmirlilerin imdadına koştuğunu belirtti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında depremde evlerini kaybeden vatandaşlara yenilerini yapıp teslim edeceklerini ifade etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI 

AK Parti 7. Olağan İl Kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Dün İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah2tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum 26 vefatımız, 885 yaralımız, 15 yoğun bakımda olan hastamız var. İzmir’e ve depremi hisseden tüm şehirlerimize geçmiş olsun diyorum. Depremin olmasının ardından hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin yardımına koştuk. Yardım faaliyetleri eksiksiz yerine getirilmektedir.

Deprem anından itibaren bakanlarımız milletvekillerimiz kurumlarımızla imkanlarımızla İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

“YENİLERİNİ YAPIP TESLİM EDECEĞİZ”

İzmir’deki depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da inşallah yenilerini yapıp teslim edeceğiz.

Yüce gönlü hiçbir zaman pas tutmayan Van bugün bir kez daha bizi bağrına bastı. Biz de Van’ın her zaman yanında olduk. Van’a en iyi hizmetleri vermek için çalıştık.

AK Parti 7. Olağan Kongresi’nin bu kritik dönemde önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. Van’ın desteğinin hayati bir önem taşıdığını düşünüyorum. Kuruluşundan bugün teşkilatımıza görev almış tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir