Dünya

DSÖ alarm durumuna geçti! Koronavirüs mutasyona uğradı! O ülkelerde uçuşlar durduruldu!

İngiltere’de koronavirüs salgını mutasyona uğradı. Virüsün mutasyona uğramış halinin çok daha hızlı yayıldığının ifade edilmesinden sonra DSÖ resmen alarm durumuna geçti. Avrupa’daki alarm hali, tüm Dünya’da endişe yarattı. Hollanda, İngiltere’ye gidecek olan uçuşları 1 Ocak’a kadar askıya alma kararı aldı.

SEYAHAT UYARISI GELDİ

Aynı zamanda Hollanda’dan da açıklama geldi. Aralık başında bir kişiden alınan örnek sonucunda, İngiltere’de mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilince, uçuşlar 1 Ocak tarihine kadar askıya alındı. Vatandaşların zorunlu haller dışında İngiltere’ye gitmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

koronavirus-mutasyona-ugradi-hollanda-ingiltere-13812432-5040-osd.jpg

YÜZDE 70 DAHA HIZLI YAYILIYOR

İngiltere hükümeti geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamasında, koronavirüsün önceki aylara göre yüzde 70 oranında daha hızlı yayıldığını belirtti. Bu durumun VUI-202012/01 isimli bir mutasyondan kaynaklandığını belirtti.

YAKIN TEMASTAYIZ

DSÖ konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında İngiliz yetkililer ile sıkı bir temas içerisinde olduğunu ve Londra dahil pek çok noktada kısıtlamaların sıkılaştırıldığını belirtti. Aynı zamanda ülke içerisinde aşılama çalışmaları devam ediyor.

Bir Yorum

  1. Türkiyedeki hafta sonu kısıtlaması da yabancı turistler muaf. Yabancı turist derken bilim kurulu akraba olmayan mı demek istiyor. Yabancının anlamını biliyorlar mı yoksa boş beleş mi konuşuyorlar kısıtlama insan içinse turistleri insa üstü varlık olarakmı görüyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir