Gündem

Yılbaşı kutlamaları yasak mı serbest mi? Otellerde yılbaşı kutlaması serbest mi?

Corona virüs önlemleri kapsamında yılbaşı kutlamaları yasak olup olmadığı merak konusu oldu.

YILBAŞI KUTLAMALARI YASAK MI?

Yılbaşında 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı evlerde yılbaşı kutlamaları yasak olduğu belirtilirken otellerde yılbaşı yasak olup olmadığı kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

5a450a82eb10bb27b425d91b.jpg

OTELLERDE YILBAŞI KUTLAMALARI SERBEST Mİ?

Yılbaşı kutlamaları yasak mı serbest mi? Otellerde yılbaşı kutlaması serbest mi? sorularının cevapları araştırılırken Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan yılbaşı kutlamaları hakkında yazı kaleme aldı.

d92cc9d7d3dcbd372516b41ff39909da-3-640x405.jpg

AHMET HAKAN’DAN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN YILBAŞI YAZISI

“Yılbaşı kutlamaları… Evde yasak, otelde serbest” başlığı ile gündeme bomba gibi düşen yazısında Hakan, “Evlerde kalabalıklar halinde yılbaşı kutlaması yapılmasını istemiyor yetkililerimiz. Bunu “yasak” kapsamına almış durumdalar.  Yaptırımı nedir? Pek belli değil. Yasağın delindiği nasıl belirlenecek? Sanırım komşunun komşuyu ihbarıyla…Neresinden bakarsan bak tatsız bir uygulama…” ifadelerini kullandı.

bati-taklidi-yilbasi-kutlamasi-haramdir-h1576136775-c10c58.jpg

OTELLERDE YILBAŞI KUTLAMALARI SERBEST!

“Ama halkın sağlığını göz önünde bulundurduğumda… Bu tatsızlığı içime sindiriyor ve pek de itiraz edemiyorum.” diyen Hakan, ” Benim itirazım şu çelişkiye: Evlerde yılbaşı kutlamaları yasakken, otellerde yılbaşı kutlaması serbest. Dağ otelleri, kış otelleri, Ege otelleri, Akdeniz otelleri… Şimdiden yılbaşı rezervasyonlarını doldurmuş bile. Bu çelişkiye itiraz ettiğimde ise şöyle bir karşılık alıyorum: Can çekişen turizm sektörüne küçük bir nefes alma imkânını da çok mu görüyorsun? İşte tam bu noktada da hafif bir duraksama geçiriyorum.” dedi.

screenshot-3.jpg

Öte yandan Ahmet Hakan, Sözün özü kısmında ise, “Hayat, bizim sandığımızdan çok daha çelişkilerle dolu ve çok daha karmaşık.” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

YILBAŞI KUTLAMALARI O KİŞİLERE SERBEST

Sonuç olarak evlerde yılbaşı geçirenlere yılbaşı kutlamaları yasak iken otellerde yılbaşı kutlayacak kişilere serbest olması dikkat çekti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir