Gündem

21 Aralık korona tablosu açıklanıyor! Salgında son rakamlar..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her akşam güncel koronavirüs verilerini açıklıyor. 21 Aralık korona tablosu rakamları merak konusu oldu. Güncel olarak açıklanan son veriler ve merak edilenler haberimizde mevcut..

screenshot-7.jpg

21 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

21 Aralık koronavirüs tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce açıklandı. Açıklana tabloya ilişkin verilerin düşmeye başladığını müjdeleyen Koca, “Bugün tespit edilen 3.412 yeni hastamız var. Aktif vaka ve ağır hasta sayımız azalıyor. Yatak doluluk oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve solunum cihazı doluluk oranları düşmeye devam ediyor. Kurallara birlikte uymanın neticesini almaya başladık” diyerek, sevindiren haberi verdi.  

screenshot-6.jpg

Sadece son 24 saat içerisinde 196 bin 110 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Yapılan test sonucuna göre vaka sayılarının düştüğü görüldü. 19 bin 103 vaka tespit edilirken, 3 bin 412 hasta tespit edildi. Vefat sayısı ise yine rekor kırarak 254 olarak açıklandı.

İyileşen hasta sayısı artmaya devam ederek, 34 bin 419 olarak ifade edildi.

20-aralik.jpg

“TEDBİR VE KISITLAMALAR NETİCE VERİYOR”

20 Aralık koroanvirüs tablosuna ilişkin paylaşım yapan Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 3.546 yeni hastamız var. Ağır hasta ve aktif vaka sayımız düşmeye devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice veriyor. Daha belirgin neticeler alacağımıza inanıyoruz. Bunu birlikte başarabiliriz. Birlikte mücadele virüsten daha güçlüdür” ifadesini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir