Sağlık

Koronavirüs bitmeden bir de bu çıktı! Koronavirüsle aynı belirtileri gösteriyor!

Konuyla ilgili tedirgin eden açıklama Uzman Psikolog Sabri Yurdakul tarafından yapıldı. Yurdakul yapmış olduğu açıklamasında son dönemlerde insanların psikolojik olarak koronavirüs ile aynı belirtiler ile hastanelere başvurduğunu belirtti.

5ed1de7dd265a21cc458313c.jpg

VİRÜS HAYAT ZORLAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR

Ülkemizde de son dönemlerde artış gösteren koronavirüs salgını etkileriyle hayatımızı her geçen gün zorlaştırmaya devam ediyor. Virüsün korkusunu yaşayanlar, tedbirlere uyarak, maske, mesafe ve el hijyenine dikkat ediyor.

corona-viruste-yeni-alarm-istanbul-ankara-4703891.jpg

YALANCI KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ

Yalancı koronavirüsün belirtileri arasında hastalığın ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi şikayetlerle kendini gösterdiği, ancak bu durumun sadece psikolojik olarak ortaya çıktığı ifade edildi.

son-dakika-dunya-saglik-orgutu-koronaviruse-13598344-3117-o.jpg

VÜCUDU TAKLİT EDİYOR

Koronavirüsün pek ok korkuyu ve rahatsızlığı da beraberinde getirdiğini söyleyen uzman isim, insanların artık birbirine virüs taşıdığı gözü ile baktığını belirtti. Ölüm korkusunun yanı sıra, sevdiklerine hastalık bulaştırma korkusunun son dönemlerde sıkça yaşandığı ifade edilirken, virüs bulaşmayan insanlarında, virüs belirtileri yaşaya başladığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir