Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan son dakika açıklaması! 4 bin 603 yolcu karantinaya alındı

Corona virüs salgınında kritik mutasyon sürecinin ardından Türkiye İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan gelen yolcular için harekete geçti.

Yolcular ikametlerinde karantinaya alındığı bildirildi.

4 BİN 603 YOLCU KARANTİNAYA ALINDI

Son dakika Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.” dedi.

2020/01/20/saglik-bakani-koca-dan-aciklama-turkiye-ye-getiri-4374872.jpg

HAVADA OLAN YOLCULAR İÇİN TEDBİRLER DUYURULDU

Öte yandan Bakan Koca açıklamasında, “Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır. İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.” ifadelerini kullandı.

screenshot-1.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir