Ekonomi

Kadınlara kötü haber! Zamlar peş peşe geliyor!

Ancak Kurban Bayramı sonrasında artış gösteren vaka sayıları birtakım meslek kollarının çalışma saatlerinin değiştirilmesine neden oldu. Ancak bu seferde, kuaförler hafta sonları açılamayıp, hafta içi de erken kapatınca geçinmek için fiyatlarda bir takım artışa gitmek durumunda kaldılar.

21 MART’TA KAPANMIŞLARDI

Salgının ülkemizde ilk görüldüğü 11 Mart tarihinden tam 10 gün sonra kapılarını kapatan kuaförler uzun bir süre boyunca hizmet verememiş, kapılarını müşterilerine açamamıştı. Artık normalleşme ile birlikte hizmet veren kuaförler kısıtlı çalışma saatleri arasında hem sektör içerisinde ayakta durmaya hem de evlerini geçindirmeye çalışıyor.

kuafor-kisirlik.jpg

KUAFÖRLERİN ÇALIŞMA SAATİ

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir kapılarını geç açıp erken kapatan kuaförlerin çalışma saati merak konusu oldu. Hafta içi saat sabah 10.00 ile akşam saat 20.00 arasında hizmet veriyorlar. Ancak Aralık ayından itibaren hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle kuaförler hafta sonu açık değil.

ÜRÜNLERE ZAM GELİYOR

Kuaförlerin kullandıkları genel ağda, ağda bezi, saç boyaları gibi bir takım ürünlere gelen zamlar, kuaförlere, kuaförlerden de müşterilere yansıtılıyor. Özellikle kirada olan dükkan sahipleri son dönemlerde fiyatlarda birtakım artışlara gitmek zorunda kaldı.

5eb9061455427f1ca484ab6d.jpg

Kontrollü normal hayatla birlikte hizmet veren kadın kuaförleri, fiyatlara tam olarak büyük zamlar yapmasa da yapılan ufak tefek artışlar müşterilerin gözünden kaçmıyor.

ZORLANMAYA BAŞLADILAR

Durum böyle olunca kuaförlerin günlük kazançları da düşmeye başladı. Kazancı düşen kuaförlerde verdikleri bazı hizmetlerinin fiyatlarını arttırmaya başladı.

55ea5066f018fbb8f877c2e1.jpg

ORTALAMA FİYATLAR NE KADAR?

Ortalama bir kuaförde zamlı olarak yansıtılan bazı işlemler şu şekilde:

Saç kesimi: 35 TL

Kaş-Bıyık: 20 TL

Saç Bakımı (Keratin Yükleme): 100 TL

Ombre: 350 – 400 TL

Manikür – Pedikür: 85 – 90 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir