Gündem

Türkiye Geneli için son dakika uyarısı yapıldı! Çamur yağışı geliyor!

Kurak geçen sonbahardan sonra vatandaşlar yağışlı günleri merakla beklemeye başladı. Ancak geçtiğimiz yıl bu zamanda karın yağdığı ve havanın soğuduğu hatırlanırken, havada şu an itibariyle resmen bahar havası olması herkesi tedirgin ediyor.

5efcf86945d2a04258b65f14.jpg

YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI DUYURUSU

Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden flaş bir açıklama geldi. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada sevindiren haber sonunda duyuruldu. Önümüzdeki hafta sonu ve devam eden günlerde pek çok ilimizde yağmur ve hatta kar yağışının olacağı duyuruldu.

ÇAMUR YAĞIŞI UYARISI GELDİ

Sağanak yağışın yanı sıra aynı zamanda çamur yağışı uyarısı da geldi. Lodosun etkisiyle birlikte çöl tozlarının da taşınabileceğini söyleyen Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, yaptığı açıklamasında, “Özellikle pazar ve pazartesi ülke genelinde yoğun toz taşınması görülebilir” ifadesini kullanarak vatandaşları uyardı.

kapak-124206-1726716.jpg

SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

Çalışkan, yaptığı açıklamasının devamında ayın 13’üne kadar hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtilirken, 13’ünden sonra soğuk hava dalgasının geleceği ifade edildi. Çalışkan açıklamasının devamında, “Bu soğuk hava İç Anadolu Bölgesi’nde belirli bölgelere kar getirebilir” diyerek, soğuk havanın 1 hafta Türkiye’de kalacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir