Gündem

Sokağa çıkma yasağı hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağına ilişkin dikkat çeken detaylar paylaşıldı. Hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise cuma saat 21.00’den pazartesi saat 05.00’e kadar uygulanan sokağa çıkma yasağı hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYMAYANLARA CEZA KESİLDİ

Vatandaşların sokağa çıkma yasağına uyum sağladığı belirtilirken kısıtlama kararına uymayan vatandaşlara idari ya da adli işlem yapıldığı aktarıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“11 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 15 Ocak Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 18 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 24 bin 755 kişiye, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır. Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir