Eğitim

MEB’den okullarla ilgili flaş bir açıklama!

Konuyla ilgili MEB tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada öğrenci nakil işlemlerinin açılacağı belirtildi. Aynı zamanda yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verildiği de ayrıca ifade edildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

MEB aldığı kararı duyurmak adına, yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kaydedildi:

Bakanlığımıza bağlı resmî/özel eğitim kurumlarında isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemleri, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere ek olarak alınan karar gereği öğrenci hareketliliğinin azaltılması adına durdurulduğunu kamuoyu ile paylaşmıştık.

5e92cf1a2269a20bf4b84a8e-001.jpg

Bu doğrultuda, Covid-19 salgınının yayılma hızının düşmesi, etkilerinin azalması, hayatın olağan akışına dönmesi sürecinin de başarıyla tamamlanabilmesi adına nakil ve geçiş işlemlerinin;

-Temel eğitim düzeyindeki öğrenciler için Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra,

-Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37 ve 38 inci maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemlerinin yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir