EğitimGündem

Son dakika şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili yeni genelge!

Son dakika İçişleri Bakanlığı tarafından seyahat yasağı ile ilgili yeni genelge 81 il valiliğine gönderildi. Gönderilen yeni genelge ile öğretmenlerin ve eğitim personellerin seyahat yasağından 13-14 Şubat tarihlerinde muaf olacakları bildirildi.

Son dakika koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderildi.

ÖĞRETMENLER VE EĞİTİM PERSONELLERİ İLE İLGİLİ YENİ KARAR!

81 il valiliğine gönderilen seyahat yasağı ile ilgili yeni genelgede öğretmenlerle eğitim personelinden 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde izin belgesi istenmeyecek ve seyahat yasağından muaf sayılacaklar.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” konulu genelgede öğretmenlerle eğitim personelinden 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde denetimler sırasında öğretmen/personel kimlik kartlarını ibraz ederek aile bireyleriyle birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecekleri duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir