EkonomiGündem

EYT son durum? EYTliler hakkında flaş açıklama! Ayda 1000 TL

Türkiye'de yıllardır çalışan ve emekli olamayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar kısaca EYT'liler her geçen gün EYT son durum nedir? sorusunun cevabını araştırıyor. EYTliler hakkında flaş açıklama yine EYTli bir aşçıdan geldi.

Her seçim döneminde gündemden düşürülmeyen sayıları yaklaşım 1,5 Milyon insana ulaşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar kısaca EYT’liler EYT sorunun çözümü için siyasilerden yardım bekliyor.

AKŞENER BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Düzce’de gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde görüştüğü Emeklilikte Yaşa Takılan bir aşçıya durumunu sorunca deyim yerindeyse bir dokundu bin ah işitti.

5-10 TL’ye MUHTAÇ ARKADAŞLAR VAR

EYTli aşçı olduğunu dile getiren vatandaş, 5-10 TL’ye muhtaç olan arkadaşları olduklarını dile getirerek sigorta günlerini doldurmalarına rağmen emekli olamadıkları için çalışmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Eşinin asgari ücret ile bir işte çalışmasıyla geçindiklerini dile getiren vatandaş EYT sorunun çözülmesini istedi.

AYDA 1000 TL VERİLSİN

Türkiye’de işsizliğe Emeklilikte Yaşa Takılanlar kısaca EYT’lilerin sebep olduğunu öne sürülmesi ile ilgili olarak EYTLİ vatandaş EYTLİLERE aylık 1000 TL verilsin onlarda işlerde çalışmak zorunda kalmasın dedi. EYT sorunu çözülmedikçe kendilerinin çalışmak zorunda olduğunu belirterek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den bu sorunun en kısa sürede çözülmesini talep etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir